Posted by : Σωκράτης Κατσαούνης Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2011

-Τελευταίο σφύριγμα! Μπράβο στα παιδιά και στον Νίκο Παπαδόπουλο.
-Σούτ του Γουνδουλάκη πάνω στον Λυμπερόπουλο.
-Παίζουμε τις καθυστερήσεις. ΣΦΥΡΑ ΡΕΕΕ!
-90' Ο Κιντάνα δεν καταφέρνει να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Μπέλιτς
-90' περιμένουμε τον τέταρτο για τις καθυστερήσεις.
-87' Με δέκα ο Πανιώνιος. Αποβλήθηκε ο Λάτκα:
-86' Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη έπειτα απο φάση διαρκείας. Βασιλακάκης, Σουάνης και Κατόνγκο δέν κατάφεραν να κάνουν το 3-0!!!
-82' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Πόι ο Κιντάνα.
-80' Καμία εξέλιξη στο παιχνίδι. Σε αντίθεση με το πρώτο μέρος, στο δεύτερο δεν υπάρχει αντίστοιχη κινητικότητα.
-76' Κίτρινη κάρτα στον Βαρό.
-75' ένα τέταρτο ακόμα... Πάμε γερά!
-73' Κίτρινη κάρτα στον Σιόβα.
-Η Ξάνθη εξακολουθεί να ελέγχει το ματς καθώς καταφέρνει να κρατήσει τον ρυθμό του παιχνιδιού σε χαμηλά επίπεδα.
-71' ο Γουνδουλάκης χάνει την ευκαιρία να σκοράρει, καθώς έχασε το κοντρόλ την τελευταία στιγμή.
-64' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του πολύ καλού σήμερα Μπόατενγκ ο Βασιλακάκης
-62' Σούτ του Πόι στην αγκαλιά του Μπέλιτς.
-Το σχήμα της Ξάνθης έχει γίνει 4-5-1 με τρία αμυντικά χαφ, τους Κατόγκο και Σουάνη στα άκρα και τον Ποι στην επίθεση.
-57' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Περνά ο Γουνδουλάκης στη θέση του Κουμορτζί, ο οποίος "στολίζεται" με πολλά Γαλλικά απο τις κερκίδες...
-55' Η Ξάνθη γυρίζει πίσω. Ο Πόι περνά μόνος στην επίθεση.
-53' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Μαρτσελίνιο (;!;) ο Αντεφέμι... Ζήτησε κανείς τη βοήθεια του τηλεφώνου;
-51' Σούτ του Μπάλαμπαν εξουδετέρωσε με διπλή προσπάθεια ο Λυμπερόπουλος.
-47' Μεγάλη ευκαιρία του Ποι έπειτα απο ενέργεια του Κατόνγκο. το Σούτ του Αργεντίνου πέρασε λίγο άουτ.
-45' Καλή σέντρα του Ριέρα στον Μπάλαμπαν αλλα η κεφαλιά του τελευταίου δεν μας ανησύχησε.
-Έτοιμοι για το δεύτερο μέρος με τον Πανιώνιο στη σέντρα.

-Καλή η Ξάνθη, πολύ κακός ο Πανιώνιος. Πρωταγωνιστές οι Μαρτσελίνιο, Μπόατενγκ και Κατόνγκο. Ο Πανιώνιος προσπαθεί και πιέζει αλλα χωρίς ουσία. Απο την άλλη η Ξάνθη βρίσκει διαδρόμους τόσο στο κέντρο όσο και στα άκρα. Ο Μαρτσελίνιο κάνει πάρτι για άλλη μια αγωνιστική... Τα λέμε σε λίγο!
-Λήξη του πρώτου μέρους με πολλές αποδοκιμασίες απο πλεύράς γηπεδούχων...
-Παίζουμε τις καθυστερήσεις με κόρνερ που κέρδισε ο Πανιωνιος μετα το φάουλ. Μπλόκαρε τη μπάλα ο Λυμπερόπουλος.
-44Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο και κίτρινη στον Φλίσκα.
-43' Καλή ατομική ενέργεια απο τον Μπάλαμπαν αλλα χωρίς αποτέλεσμα.
-38' Οι Νεοσμυρνιώτες πιέζουν την Ξάνθη μήπως και καταφέρουν να μειώσουν πρίν απο την λήξη του ημιχρόνου.
-36' Και δεύτερη αλλαγή για τον Λεμονή. Στη θέση του Κούκετς ο Σκούρτης.
-34' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο
-32' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Σάμαρη ο Όμο
-32' Καλή ευκαιρία για τον Παμιώνιο με τον Ριέρα.
-30' Κίτρινη κάρτα στον Λάτκα (Πανιώνιος) για μαρκάρισμα στον Πόι.
-28' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛ ο Μπόατενγκ!!! Εκπληκτικό τρίγωνο Μαρσελίνιο-Κατόνγκο-Μπόατενγκ με τον τελευταίο να γράφει το 0-2!
-Η Ξάνθη συνεχίζει να ελέγχει το παιχνίδι. Ο Μπόατεγκ ελέγχει το παιχνίδι στο κέντρο ενω Μαρτσελίνιο και Κατόνγκο βρίσκουν χώρους στα πλάγια και απειλούν.
-19' Σούτ του Ριέρα έξω απο την μεγάλη περιοχή περνα ψηλά πάνω απο την εστία του Λυμπερόπουλου.
-15' Έπειτα απο το τέρμα που πέτυχε η Ξάνθη, έχει πάρει την πρωτοβουλία στο ματς. Οι παίκτες του Πανιώνιου μοιάζουν χαμένοι.
-12' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ξάνθη. Σκόρερ ο Κατόνγκο! Πλάσαρε τον Μπέλιτς ιδανικά και έγραψε το 0-1
-10' Καμία αξιόλογη φάση στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Πανιώνιος έχει μια ανούσια υπεροχή αλλα η Ξάνθη ελέγχει το ματς.
-8' Ο Λυμπερόπουλος μπλοκάρει εύκολα το πρώτο κόρνερ του αγώνα.
-Αναγνωριστικές κινήσεις απο τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά.
-Σέντρα στο παιχνίδι με την Ξάνθη στο κέντρο του γηπέδου.
ΞΑΝΘΗΛυμπερόπουλος, Μποάτενγκ, Φλίσκας, Κωστούλας, Βάλλας, Μαρσελίνιο, Πόι, Σουάνης, Μπέρτος, Τζάγκι, Κατόνγκο.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΜπέλιτς, Λάτκα, Ριέρα, Μπάλαμπαν, Βάρο, Κούκετς, Μουμορτζί, Σάμαρης, Σιόβας, Κοντόες, Τσότσαλιτς.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κάκος (Κέρκυρας)
ΒΟΗΘΟΙ: Πάνου (Αιτ/νίας), Φραγκιαδάκης (Δωδ/νήσου)

-Κοντά σας σε έναν ακόμα αγώνα της ομάδας μας για να σας ενημερώσουμε για την εξέλιξη του!